Meditace

Co je meditace,jak meditovat..??

15. srpna 2011 v 9:44 | Lanavel
Co je meditace?
Meditací je míněno zaměření mysli na Božství, tedy na naše skutečné vnitřní "Já". Je to zvláštní forma koncentrace, při které je mysl zaměřená dovnitř a pevně připoutána k Bohu či obrazu Boha. Je to tedy cesta dovnitř, k našemu pravému "Já", cesta k objevení skutečné Pravdy, skutečné reality. Během meditace by měli zmizet všechny myšlenky, kromě jediné a tou je soustředění na předmět meditace.
Proč meditujeme?
Meditace je cestou k poznání Pravdy. Při meditaci postupně odhalujeme to, že naše tělo a vše, co se týká hmotného světa je pouhou iluzí, odhalujeme naše pravé Já, realizujeme Pravdu v sobě, tedy poznání vlastního Božství, které je v nás obsaženo a je naší skutečnou podstatou. Lidské tělo i mysl se stále mění, od narození k smrti, od okamžiku k okamžiku. Ale pravé Já je stálé a neměnné. Bez strachu, žalosti, bolesti, strádání. Pro nastolení tohoto míru je potřebná meditace, jako velmi dobrá technika.
Při meditaci jsou zapojeny tři složky
1.Meditující,
2.Předmět meditace ( Bůh, skutečné "Já", obraz Boží, Světlo, obraz avatára, osvíceného gurua, atd. )
3.Proces - tedy meditace sama.
Tyto složky se musí spojit, osoba by se měla zcela ztotožnit s předmětem meditace, a neměla by si být v konečné fázi vědoma toho, že medituje. Ve výsledku meditací, v samádhí či nirváně, se meditující, předmět meditace a meditace spojují v jednotu.
Jak dlouho meditovat ?
Dokud naše mysl nebude zcela ponořena do meditace, zklidnělá a absolutně upřená na předmět meditace. Dokud prostě nezapomeneme, že meditujeme. Je víc meditovat soustředěně pět minut, než nesoustředěně pět hodin. Pokročilejší mohou meditovat i déle, třeba hodinu po probuzení a hodinu před spaním, nebo i v dalších hodinách. Vždy je ale nutné včas se vrátit k denním povinnostem i k odpočinku.
Meditace má tyto stupně - koncentraci, kontemplaci ( rozjímání ) a meditaci. Koncentrace je dobrá pomocí mantry Óm a vizualizace ( např. Světla ).
Co je to Pranava, tedy AUM ?
Óm je nehynoucí slovo, je vesmírem, obsahuje veškeré stvoření, vše co je, bylo a bude, to je Óm. Minulost, budoucnost i přítomnost, to je Óm. Óm je slovo počátku, to slovo, které bylo počátkem stvoření a vztahuje se k Bohu.

Takže toto jsou takové něco jako orientační boby..někde jsem četla,že není dobré se vykoupat a pak meditovat což tedy nechápu já to tak někdy dělám a je to na jednu stranu lepší,protože při koupeli se cítíte uvolnění a odplouvá pryč ta negativní energie,která se za ten den nahromadila..Co je,ale u meditace nejduležitější je KLID!Neměl by vás někdo rušít,což tedy když ji chcete dělat doma a nemáte možnost kvůli rušenío telky či sourozenců?Poté můžete jít třeba na dvůr jestli se tam cítíte dobře nebo ještě lépe na vaše tajné krásné mśto třeba i do přírody nebo ke studánce,pokuď víte,,že tam nikdo nepůjde a nebude vás rušit.Pokuď,ale chcete meditovat doma např. v pokoji tak si tam pořádně ukliďte a vyvětrejte,můžete si dát na zem dečku či kalimatku a sednout si a ještě si můžete položit na zem naký hezký obrázek,který vám pomáhá navodit atmosféru,klid a uvolnění,můžete i dvě šíčky třeba bílé a nebo fialové fialová značí duchovnost.Já hlavně při meditaci používám svůj léčivý kamínek Ametyst Mám ho na krku.Ale samozřejmě můžetemeditovat i bez toho.Stačí si jen sednout a zavřít oči,uvolnit se a na NIC NEMYSLET!Pokuď přeci jen budou plout myšlenky vaší hlavou tak je nechte téci po proudu nechte je,nevšímjte si jich.Až se jakoby ulidní vaše mysl tak ji tak chvíli nechte a ono samo něco přijde anjednou uvidíte třeba sebe na silnici bde vám třeba 25 najednou z ničeho nic uvidíte potok a vy v něm jste v té čisté vodě,uvidíte třeba sebe a Bohyni třeba jste ve vesmíru nebo u moře či v lese..Vše záleží na vaší fantazii,ale nesmíte si to vytvářet sami!Že třeba si řeknete:,,No já bych chtěla být třeba na pláži."A ejhle už tam jste..A to je špatně!To musíte nechat vaší mysl neboli vaše vyšší Já,aby vás tam přeneslo..Díky meditaci poznáte sebe samu a budete moci spatřit i jiné krásné bytosti ať už Bohyni,Boha,Vílu,anděla..skrátka cokoliv..
Pokuď chcete můžete hned při meditaci říkatz to Óm,ale já osobně to nedělám ani mi to moc nepomáhá,takže každý si najděte svůj způsob a vy ho určitě najdete ;-).A ještě jedna maličkost!Záleží na vás jak si sednete buď do tureckého sedu nebo si lehnete zády na koberec nebo podložku.Nohy by měli být rovně,přitom uvolněné,paže leží mírně roztažené.

Vkleče
Lehněte si na podlahu a dejte paty pod zadek.Narovnejte záda,hlava a páteř tvoří jednu linii.Položte dlaně na stehna.

Vsedě
Na židli,stoličku nebo na lavičku si sedněte zpříma a narovnejte záda.Nohy by měli svírat v kolenou pravý úhel.Hlava a páteř musí být v jedné linii.Položte dlaně na stehna nebo na opěrky křesla.Neopírejte se zády.

Vždy byste měli sedět rovně,abyste nezablokovali náké čakry..
A vy si vyberte jakoukoliv polohu,která vám bude vyhovovat..Takže tohle je vlastně meditace..Není na ni vůbec nic těžkého.A můžete ji dělat třeba pět minut pro začátečníky,ale klidně i dýl...jak dlouho vydržíte :).
 
 

Reklama